Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Margit Halls Gata 39

Kviberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 190 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    46 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 770 kr/mån
    Driftkostnad
    8 040 kr/år

Byggår
2022
Förening
BRF Kvibergs Allé
Energiklass
C
Pris/m²
47 609 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Bostaden har en rymlig och ljus hall med bra förvaring i garderober med spegelskjutdörrar. Köket är modernt och ljust med full maskinell utrustning och plats för en mindre matgrupp. Köket ligger i öppen planlösning med vardagsrummet som har gott om plats för soffgrupp och TV. Från vardagsrummet nås en stor balkong med plats för loungegrupp, odling och grill. Sovrummet rymmer en dubbelsäng och har en klädkammare med bra förvaring. Badrummet är modernt och utrustat med WC, handfat med kommod, badkar med dusch, samt tvättmaskin och förvaring. Varmt välkomna på visning! Välkommen till en av Göteborgs mest expansiva stadsdelar – Kviberg! Här är det bara att flytta in och trivas med närhet till det mesta. Ett stenkast bort finns Kvibergs arena som idag erbjuder flera olika motionsaktiviteter med både fotbollsplaner, inomhushall, gym, beachvolleyhall, skidtunnel och fin natur. Goda kommunikationer med bil, buss, cykel och spårvagn tar dig snabbt och enkelt in mot centrala Göteborgs innerstadspuls. Gamlestaden med sitt rika utbud av restauranger, butiker och service.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarprofil

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2022, 2023, 2024

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Kvibergs Allé

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling