Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Anna Branzells Gata 24

Kviberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 390 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 101 kr/mån
    Driftkostnad
    6 624 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Kvibergs Esplanad
Energiklass
C
Pris/m²
44 259 kr/m²
Max
Balkong
Hiss
Varmt välkomna till en bostad utöver det vanliga. Öppet mellan kök och vardagsrum skapar ett naturligt ljusflöde över dom lättmöblerade ytorna. Bostaden går i tidlösa färger med vackert parkettgolv med stora fönsterpartier som ger liv till bostaden. Fullt utrustat kök med moderna materialval, stort badrum utrustat med kombinerad tvättmaskin och ett rofyllt sovrum med gott om förvaringsmöjligheter. Här är det bara att flytta in och trivas! Här bor du med närhet till det mesta. Precis bredvid huset finns nybyggt gym och matbutik, ett flertal mysiga kvarterskrogar och ett stenkast bort finns Kvibergs arena som idag erbjuder flera olika motionsaktiviteter med både fotbollsplaner, inomhushall, gym, beachvolleyhall, skidtunnel och fin natur. Goda kommunikationer med bil, buss, cykel och spårvagn tar dig snabbt och enkelt in mot centrala Göteborgs innerstadspuls. Gamlestaden med sitt rika utbud av restauranger, butiker och service. Varmt välkomna!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarprofil

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Lägenhetsmäklare

Guldhemmet 2022, 2023, 2024

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Kvibergs Esplanad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling