Logotyp av Bjurfors Göteborg City
Logotyp av Bjurfors Göteborg City

Anna Branzells Gata 24

Kviberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 345 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 101 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Förening
BRF Kvibergs Esplanad
Energiklass
C
Pris/m²
43 426 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkomna till denna moderna och stilrena tvåa på populära Anna Branzells Gata! Här kliver du in i en luftig och öppen bostad omsluten av vita väggar och vacker ekparkett. Med sin uppskattade öppna planlösning mellan vardagsrum och kök blir det en social och trevlig plats att umgås på. Med balkong och fönster i söderläge upplevs bostaden ljus och hemtrevlig hela dagen. Välkommen till Kviberg, en av Göteborgs mest snabb växande stadsdelar, där du hittar den omtyckta och stabila BRF Kvibergs Esplanad. Här kan du bara flytta in och känna dig som hemma med närhet till allt du behöver. Ett stenkast bort ligger Prioritet Serneke och Kvibergs Arena, som erbjuder en mängd träningsmöjligheter med fotbollsplaner, inomhushall, gym, beachvolleybollhall, skidtunnel och vacker natur. Utmärkta kommunikationsmöjligheter med bil, buss, cykel och spårvagn gör att du snabbt och smidigt tar dig in till centrala Göteborg. På en kort promenad om max fem minuter finner du LIDL och gymmet Fitness24Seven. Endast en hållplats bort ligger Gamlestaden, ett område som sjuder av liv med sitt stora utbud av restauranger, butiker och service.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Kvibergs Esplanad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling