Logotyp av Widerlöv Kungsholmen
Logotyp av Widerlöv Kungsholmen

Vänskapsvägen 40

Kungsholmen - Stora Essingen, Stockholms kommun

Visa på karta

2 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    33 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 647 kr/mån
    Driftkostnad
    3 276 kr/år

Byggår
1940
Förening
BRF Essingeklippan 3
Energiklass
D
Pris/m²
87 727 kr/m²
Premium
Balkong
Med snabbt tillträde och möjlighet till parkeringsplats! • Högst upp i huset • Vacker fiskbensparkett • Balkong i västerläge med sjöutsikt • Sovrum med mysig heltäckningsmatta • Stabil förening • Gemensam takterrass med grill • Parkeringsplatser i föreningen Högst upp i huset på attraktiva Vänskapsvägen 40 finner du denna stilfulla minitvåa i absolut toppskick. Bostaden erbjuder en smart och välplanerad planlösning där varje kvadratmeter nyttjas optimalt. Från vardagsrummet nås balkongen i soligt västläge – en perfekt plats att njuta av eftermiddagssol och rofyllda kvällar. Lägenheten präglas av ett genomgående mycket gott skick med moderna materialval och en trivsam atmosfär. Här bor du bekvämt med ett insynsskyddat läge högst upp i huset. Här erbjuds även en fantastisk takterrass där du möts av en vidsträckt och hänförande utsikt över omgivningarna. En ovanlig och uppskattad tillgång som skapar perfekta förutsättningar för både lugna stunder och trevliga sammankomster. Fastighetens skick är bland det bästa på Stora Essingen och vittnar om en välskött och stabil förening. Här bor du med badplats, promenadstråk och utmärkta kommunikationer i absolut närhet, samtidigt som du har närservice och stadens puls inom bekvämt avstånd. Ett boende som kombinerar livskvalitet, läge och stil på bästa sätt.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Widerlöv Kungsholmen

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Essingeklippan 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling