Logotyp av Svenska Mäklarhuset Uppsala
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Uppsala

Industrigatan 37

Kungsängen, Uppsala kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50,5 m²
    Våning
    4 av 7, hiss finns
    Avgift
    3 511 kr/mån
    Driftkostnad
    5 000 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Åsikten Södra 1
Energiklass
C
Pris/m²
49 406 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en kvadratsmart tvårumslägenhet med utmärkt pendlarläge och närhet till Uppsalas stadskärna. Ett stilrent hem med stor inglasad balkong, belägen ett stenkast från det vackra Årummet! Bostadens genomtänkta planlösning välkomnar dig med en praktisk hall, bra förvaring med skjutdörrar. Ett väl utrustat kök med nya maskiner och goda förvaringsmöjligheter. En öppen planlösning till vardagsrummet med plats för såväl soffa som matgrupp. Härifrån finner du även utgången till inglasade balkongen som vetter mot innergården. Utöver detta finns ett sovrum med förvaring i form av en stor garderob med skjutdörrar. I det helkaklade badrummet finns en kombinerat tvättmaskin och torktumlare. Samtliga vitvaror, parkettgolv och ytskikt är nytt 2025. I det stadsnära läget i attraktiva Kungsängen/Industristaden bor ni med kort promenadavstånd till gågatan och hela centrums breda utbud av caféer, restauranger och butiker. Här når ni härliga promenadstråk utmed Fyrisån och en kort promenadavstånd till Resecentrum, vilket även ger denna lägenhet ett utmärkt pendlarläge. Via Hamnspången tar ni er smidigt över Fyrisån till Stadsparken, Parksnäckan och Studenternas IP. På Industrigatan har ni närhet till bl. a. Willys, apotek, gym, flertalet restauranger, frisörsalong samt Anna Petrus Park. Kort och gott ett boende med närhet till allt man kan tänkas önska! Anmäl gärna intresse för ev förhandsvisning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag