Logotyp av Mäklarringen Uppsala
Logotyp av Mäklarringen Uppsala

Kungsängsgatan 55E

Kungsängen / Industristaden, Uppsala kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    45,4 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 078 kr/mån
    Driftkostnad
    4 500 kr/år

Byggår
1915
Förening
BRF Mjölnaren
Energiklass
E
Pris/m²
52 753 kr/m²
Premium
Fint renoverad 2:a i unikt gårdshus. Anno 1915. Här bor du centralt inbäddad i en grönskande oas. För den odlingsintresserade finns möjlighet till egen cityodling eftersom en liten odlingslott erbjuds. Nu ges möjlighet att förvärva denna charmiga lägenhet med genuin "Townhouse" -känsla. Gratis parkering utanför huset. Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Mjölnaren

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling