Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Kumla
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Kumla

Vattugatan 12B

Kumla, Kumla kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 442 kr/mån
    Driftkostnad
    4 284 kr/år

Byggår
1961
Förening
HSB BRF Östergården i Kumla
Pris/m²
13 947 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma och ljusa tvåa om 57 kvm med ett fantastiskt centralt läge i Kumla (Ingång från Hagendalsvägen). Här bor du med närhet till butiker, restauranger, kommunikationer och allt stadskärnan har att erbjuda – samtidigt som du har lugn och ro i en välskött förening. Lägenheten är i genomgående fint skick och erbjuder en välplanerad planlösning med stora fönsterpartier som ger ett härligt ljusinsläpp. Hallen är välkomnande, med tillgång till en klädkammare som ger utmärkta förvaringsmöjligheter. Det ljusa köket är utrustat med en stilren marmorbänkskiva som både är praktisk och ger en exklusiv känsla. Vardagsrummet är rymligt och lättmöblerat, med utgång till en inglasad balkong – perfekt för både avkoppling och umgänge, oavsett säsong. Sovrummet har plats för dubbelsäng och gott om förvaring. I det fräscha badrummet finns tvättmaskin för extra bekvämlighet. Det här är en perfekt lägenhet för dig som söker ett bekvämt boende med hög standard på centralt läge med gångavstånd till tåg- och busstationen. Missa inte chansen – välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Östergården i Kumla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling