Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Avesta
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Avesta

Västerbovägen 11B

Krylbo, Avesta kommun

Visa på karta

225 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 802 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1954
Förening
BRF Luxvreten
Energiklass
C
Pris/m²
4 245 kr/m²
Premium
På andra våningen på Västerbovägen 11b finner du denna hemtrevliga bostad. Bra planlösning med stort vardagsrum med stor balkong. Bostadsrättsföreningen Luxvreten är en stabil och välskött förening med god ekonomi och gedigen erfarenhet inom underhåll och förbättringar. Föreningen var den första bostadsrättsföreningen i Avesta kommun som installerade solceller och har nu även installerat bergvärme för lägre driftskostnader.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Luxvreten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling