Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

Lantmannavägen 64

Kronogården, Trollhättans kommun

Visa på karta

425 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 266 kr/mån

Byggår
1968
Förening
Riksbyggen BRF Trollhättehus nr 11
Energiklass
E
Pris/m²
7 143 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Lantmannavägen 64 och denna trivsamma och välplanerade 2:a som erbjuder ett bekvämt boende med genomgående fina och fräscha ytskikt! Här möts du av en ljus och inbjudande bostad med en genomtänkt planlösning som skapar både rymd och funktion. Det rymliga vardagsrummet bjuder in till sociala stunder och har gott om plats för både soffgrupp och matplats. Härifrån når du den stora inglasade balkongen – ett extra rum större delen av året där du kan njuta av morgonkaffet, odla eller koppla av oavsett väder. Köket är äldre men väl omhändertaget och fräscht, med bra arbetsytor och förvaring samt plats för matbord. Här finns alla möjligheter att både trivas som det är eller på sikt sätta din egen prägel. Sovrummet är generöst tilltaget med gott om förvaring och plats för dubbelsäng. En lugn och rofylld miljö som gör det lätt att varva ner efter dagens slut. Badrummet är fräscht och utrustat med badkar – perfekt för avkopplande stunder. Till lägenheten tillhör ett förråd. Parkering ingår i månadsavgiften! Här bor du med närhet till skola, förskolor samt flera mataffärer. Endast ett stenkast bort finns även bra bussförbindelser som tar dig till centrum och centralstationen på ett smidigt sätt. Detta är en bostad som passar lika bra för förstagångsköparen som för dig som söker ett bekvämt och lättskött boende med närhet till service och kommunikationer. Varmt välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Trollhättehus nr 11