Logotyp av PRESTIGE Fastighetsmäkleri
Logotyp av PRESTIGE Fastighetsmäkleri

Norrbäcksgatan 31

Kroksbäck, Malmö kommun

Visa på karta

925 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    8 av 8, hiss finns
    Avgift
    4 568 kr/mån

Byggår
1964
Förening
HSB BRF Kroksbäck i Malmö
Energiklass
E
Pris/m²
14 453 kr/m²
Balkong
Hiss
Högst upp i huset, med fri utsikt och ett fantastiskt ljusinsläpp, välkomnar denna välplanerade tvårummare om 64 kvm – ett hem med stor potential och en planlösning som verkligen fungerar i vardagen. Här bor du ostört med ett fint ljusinsläpp som löper genom hela bostaden. Vardagsrummet är generöst tilltaget med vackert parkettgolv och stora fönsterpartier som skapar en luftig och trivsam atmosfär. Här finns gott om plats för både soffgrupp och matplats för den som önskar. Köket är rymligt och välplanerat med bra arbetsytor, god förvaring och plats för ett större matbord – en naturlig samlingspunkt i hemmet. Sovrummet är rofyllt beläget och erbjuder plats för dubbelsäng och direkt access till den stora inglasade balkongen. Balkongen blir snabbt en favoritplats – ett extra rum större delen av året med utsikt över grönska och omgivningar. Badrummet är halvkaklat och utrustat med badkar. Här finns möjlighet att skapa ett modernt och stilrent badrum för den som vill sätta sin egen prägel. Bostaden är i ett välhållet originalskick, vilket ger dig chansen att forma ditt framtida hem helt efter egen smak – oavsett om du vill bevara charmen eller skapa något nytt och modernt. Förvaringsmöjligheterna är mycket goda tack vare flera garderober samt en rymlig klädkammare i anslutning till hallen. Här bor du i en stabil och välskött förening med lugn omgivning och grönskande innergårdar, samtidigt som Hyllie med Emporia, tågstation och goda kommunikationer finns nära till hands. Ett perfekt boende för dig som söker en rymlig tvåa med stor potential, högst upp i huset – i ett läge som kombinerar lugn, grönska och närhet till stadens puls.