Logotyp av Fastighetsbyrån Vänersborg
Logotyp av Fastighetsbyrån Vänersborg

Korsebergsvägen 3B

Korseberg, Vänersborgs kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61,9 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 513 kr/mån
    Driftkostnad
    17 652 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF Kanalen 3 i Wenersborg
Energiklass
C
Pris/m²
27 383 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Nu ges tillfälle att förvärva en eftertraktad tvåa med sjöutsikt och genomgående hög standard. Bostaden präglas av en ljus och luftig atmosfär, stilrena ytskikt och en rymlig inglasad balkong som kan nyttjas stora delar av året. Moderna inslag och klassisk design samspelar fint på mycket välplanerade kvadratmeter. Till lägenheten hör en garageplats med elektrisk takskjutport och elbilsladdare samt ett isolerat förråd om ca 8 kvm. Här bor du med närhet till stadens alla bekvämligheter men även nära grönskande natur. Sätt extra guldkant på tillvaron genom att nyttja den närliggande hotellanläggningens service, träna på gymmet eller spela på den närliggande golfbanan. Varmt välkommen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Kanalen 3 i Wenersborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling