Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kista
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kista

Skagafjordsgatan 11

Kista, Stockholms kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    6 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 980 kr/mån
    Driftkostnad
    7 000 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Skagagård
Energiklass
B
Pris/m²
38 091 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkomna på visning till denna välplanerade 2:a på Skagafjordsgatan 11 - Byggår 2011 - Varmgarage i huset - Låg avgift - 1GB internet och tv ingår! - Högst upp - Rikligt ljusinsläpp i hela bostaden tack vare stora fönsterpartier och en öppen planlösning. Vitt kök med vitvaror från kvalitétsmärket Siemens, sedan har vi balkong i söderläge som du tar dig till via köket. Lättmöblerat vardagsrum med given tv-vägg. Sovrum som rymmer dubbelsäng samt garderober. Modernt badrum med grått klinkergolv och vita helkaklade väggar samt tvättmaskin och torktumlare från Siemens och även golvvärme. Genomgående ekparkett och vitmålade väggar i hela bostaden. Källarförråd ingår beläget i samma byggnad och tillgång till varmgarage i huset. Lugnt område med nära till natur, arbetsplatser och 10 minuter promenad till Kista galleria samt tunnelbana. Stabil förening med låg avgift som kommer ge dig låga boendekostnader och ett boende med hög modern standard! Brf Skagagård är en solid förening med låg belåningsgrad om 7735 kr/kvm (2021) i det nya området Kista Gård. Föreningen har ett stort varmgarage som nås via porten med lediga platser samt laddplatser för dig som har elbil. Lägenheten är lokaliserad centralt i Kista, vilket betyder i nära anslutning till kollektivtrafik och Kista Galleria. Kollektivtrafiken erbjuder både tunnelbana som tar dig till Stockholm Central på 17 min, samt bussar som åker mot Barkarby, Sollentuna, Spånga och Arlanda. Kista Galleria har allt man kan tänka sig behöva under ens vardag i form av kläder, matvaror och restauranger, samt kvällsaktiviteter så som bio, sportbar & go-cart för den som gillar sport och andra aktiviteter. Kontakta ansvarig mäklare för bokad privat visning måndag-söndag. Välkomna till Skagafjordsgatan 11 önskar David Chamaon, din lokala mäklare i Kista!