Logotyp av Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors
Logotyp av Fastighetsbyrån Karlskoga/Degerfors

Flygfältsvägen 19B

Karlberg, Karlskoga kommun

Visa på karta

375 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    4 354 kr/mån

Förening
Riksbyggen BRF Karlskogahus nr 7
Energiklass
E
Pris/m²
7 075 kr/m²
Premium
Nu ges möjlighet att förvärva denna trivsamma tvåa om 53 kvm, belägen på attraktiva Flygfältsvägen. Här erbjuds en stilren och välplanerad bostad med luftiga ytor och fräscha ytskikt som är renoverade det senaste året. Bostaden har en smart planlösning där varje kvadratmeter nyttjas optimalt. Vardagsrummet bjuder på generösa fönsterpartier som ger ett fint ljusinsläpp och skapar en härlig känsla av rymd. Köket är funktionellt med goda arbetsytor och plats för matgrupp. Sovrummet är rofyllt med plats för dubbelsäng och förvaring, och badrummet är funktionellt med kale och plastmatta på golvet. Här bor du i en mycket omtyckt och stabil förening som kännetecknas av låga månadsavgifter där det mesta ingår – ett ekonomiskt tryggt och bekymmersfritt boende. På flygfältsvägen 19B når du det mesta inom en kort promenad som bland annat mataffärer, restauranger, idrottsplats och goda bussförbindelser som tar dig vidare i regionen. Välkommen att uppleva denna hemtrevliga lägenhet på plats!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Karlskogahus nr 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling