Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Lysingsvägen 10A

Johannesdal, Västerviks kommun

Visa på karta

900 000 kr

1 000 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    4 050 kr/mån
    Driftkostnad
    7 368 kr/år

Byggår
1952
Förening
HSB BRF Päronholmen i Västervik
Energiklass
D
Pris/m²
14 634 kr/m²
Balkong
Hiss
Genomgångslägenhet om 2 rok i populär förening med balkong i härligt sydvästläge. Balkongen vetter mot fint grönområde med lekplats och du har sol såväl dag som eftermiddag/kväll. Lägenhetens totalrenoverade 61,5 kvm rymmer hall, rymligt sovrum , badrum med tvättmaskin, kök med plats för matbord och vardagsrum med utgång till balkong. Hela lägenheten har enhetliga ytskikt som ger en hemtrevlig känsla. I föreningen finns bland annat fin samlingslokal/övernattningslokal, gym och hobbyverkstad. Här bor du i trivsamma Johannesdal där du har närhet till matbutik, kommunikationer, restaurang och pub samt Västervik resort. I området finns också flera härliga badplatser och strövområden samt idrottsanläggningar. Här bor du bekvämt med allt inom gångavstånd!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Päronholmen i Västervik

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling