Logotyp av Fastighetsbyrån Västervik
Logotyp av Fastighetsbyrån Västervik

Östersjövägen 81B

Johannesdal., Västerviks kommun

Visa på karta

535 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 079 kr/mån
    Driftkostnad
    2 683 kr/år

Byggår
1950
Förening
HSB BRF Päronholmen i Västervik
Energiklass
D
Pris/m²
9 145 kr/m²
Balkong
I en stabil förening på söder ligger den här trivsamma 2:an med modernt och fräscht kök och en genomgående planlösning som ger ett fint ljusinsläpp i lägenheten som ligger på andra våningen. Vardagsrummet är generöst och har utgång till balkong som vetter mot grönområde i fint sydväst läge. Här får du del i en välskött förening med bra gemensamma ytor, fin natur inpå knuten och med en kort cykeltur tar du dig till Västerviks stadskärna.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Päronholmen i Västervik

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling