Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Johannesbäcksgatan 95A

Johannesbäck, Uppsala kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    45 m²
    Våning
    6 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 347 kr/mån

Byggår
2017
Förening
BRF Knäckepilen
Energiklass
D
Pris/m²
42 111 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Johannesbäcksgatan 95A och denna moderna tvåa högst upp i huset med praktiskt sovloft. När man klivit in i bostaden möts man av härlig rymd, tack vare den generösa takhöjden på 3,65 m. Här erbjuds en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum med genomtänkta materialval samt fina ytskikt som präglar hela bostaden. Badrummet är helkaklat med golvvärme samt kombimaskin. Även hallen är utrustad med golvvärme och det ljusa sovrummet med sovloft ger ett perfekt utrymme som anpassas smidigt efter dina önskemål. Från sovrummet når man bostadens balkong i fritt läge med eftermiddag- kvällssol. Till lägenheten hör ett förråd och i fastigheten finns möjlighet att hyra garageplats. Som boende har du även tillgång till en rymlig gemensam takterrass som under våren kommer uppdateras med nya utemöbler - perfekt för grillkvällar och avkopplande stunder i solen! Här bor du i ett attraktivt område med närhet till allt som Uppsala har att erbjuda. I direkt närhet finns restauranger, livsmedelsbutik, gym, shopping och annan service. På bekvämt gångavstånd ligger Gränby Centrum och Gränby Köpstad med ett stort utbud av butiker, restauranger och service. I området finns både förskolor, skolor och idrottsanläggningar. Kommunikationerna är utmärkta med kort avstånd till Resecentrum, täta bussförbindelser, välutbyggda cykelvägar och smidig anslutning till E4:an - vilket gör läget idealiskt för dig som pendlar! Varmt välkommen att anmäla ditt intresse redan idag!