Logotyp av Fastighetsbyrån Höga Kusten
Logotyp av Fastighetsbyrån Höga Kusten

Järvedsvägen 20 D 4-1301

Järved, Örnsköldsviks kommun

Visa på karta

2 168 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50,6 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 130 kr/mån
    Driftkostnad
    11 395 kr/år

Byggår
2026
Förening
BRF Björkplantagen 2
Pris/m²
42 846 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Hiss
Om du letar efter ett nytt hem där du kan lägga fötterna högt och koppla av, då har du hittat rätt! Låt oss presentera denna fräscha tvåa i Järved, som är en del av Bostadsrättsföreningen Björkplantagen 2. På våning fem av sex, med hiss såklart, har du en strålande utsikt. Järved är känt för sin fina natur, här kan du promenera längs med stigar i skogen, eller kanske ta en cykeltur för att upptäcka det bästa för både kropp och själ. Denna 50,6 kvm stora lägenhet briljerar med sin planlösning på två rum som ger en perfekt balans mellan gemenskap och avskildhet. Men höjdpunkten? Den inglasade balkongen! Tänk dig själv, en kopp kaffe i handen och utsikten över inloppet utan att oroa dig för regn – helt enkelt oslagbart! Så om du drömmer om ett hem där nyckelorden är bekvämhet och känslan av nytt, känns denna nyproducerade pärla som något av ett självklart val. Välkommen hem!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Björkplantagen 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling