Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla
Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla

Aspnäsvägen 10

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

1 795 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67 m²
    Våning
    6 av 11, hiss finns
    Avgift
    4 925 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1969
Förening
HSB BRF Aspnäs i Järfälla
Energiklass
F
Pris/m²
26 791 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Aspnäsvägen 10 och denna trevliga tvåa om 67 kvm, belägen på våning 6 med fint ljusinsläpp och generösa ytor. Bostaden erbjuder ett rymligt och luftigt vardagsrum där de stora fönsterpartierna släpper in gott om dagsljus och skapar en inbjudande känsla. Köket är praktiskt planerat och härifrån nås den inglasade balkongen - en plats att njuta av både vår som höst. Badrummet är stambytt och uppdaterat med moderna tillval, vilket ger en fräsch och stilren helhet. Sovrummet är väl tilltaget och rymmer enkelt både dubbelsäng och extra möblering, samtidigt som det finns goda förvaringsmöjligheter. I månadsavgiften ingår värme, kall- och varmvatten, kabel-TV och internet. En stor fördel med bostaden är den inglasade balkongen mot innergården - en plats att njuta av årets alla dagar, oavsett om det är för en lugn stund eller sociala tillfällen. Som boende i Brf Aspnäs har du tillgång till den trevliga innergården med fotbollsplan, lekplatser, minigolf och en renoverad tennisbana. Här bor du i ett lugnt och uppskattat område med gångavstånd till Jakobsbergs centrum där både shopping, restauranger och kommunikationer finns. Gångavstånd har du även till förskolor, skolor etc. Pendeltåget tar dig till Stockholms central på ca 19 minuter, och på några minuter med buss når du Barkarby handelsområde med bland annat IKEA och outletbutiker. För den som uppskattar natur och friluftsliv finns närhet till Järvafältet och Görvälns naturreservat med badplats, liksom simhall, tennishall, ishall, skidbacke, golfbana och motionsslingor. Välkommen på visning!