Logotyp av HusmanHagberg Kista
Logotyp av HusmanHagberg Kista

Narviksgatan 7

Husby, Stockholms kommun

Visa på karta

1 500 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 131 kr/mån
    Driftkostnad
    1 800 kr/år

Byggår
1974
Förening
HSB BRF Vikingen i Kista
Energiklass
D
Pris/m²
28 571 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- Fräscht renoverad 2:a med öppen planlösning! Här får du ett modernt badrum med golvvärme, tvättmaskin, spotlights samt duschplats med glasväggar. Välkomnande hall med flertalet garderober och härligt ljusinsläpp tack vare den öppna planlösningen. Kök med unik bardisk samt diskmaskin och full size kyl + frys! Den öppna planlösningen ger dig flertalet möbleringsalternativ samt ett svårslaget ljusflöde. Generöst sovrum med plats för dubbelsäng, klädförvaring samt hemmakontor. Ett av Husbys mysigaste balkonglägen i soligt söderläge mot skogsparti! - Låg avgift - Renoverat kök - Renoverat badrum - Stabila föreningen Brf Vikingen med låg belåningsgrad om 4017 kr/kvm (2023/2024). Belägen i lugn del av Husby med närhet till tunnelbana samt E4 & E18. En klassisk HSB-förening där värme, vatten, TV och EL ingår i avgiften. Internet finns genom fiber som föreningen har installerat. Föreningen har investerat i moderna 3-glas fönster, nytt garage, moderna hissar, fräscha tvättstugor och moderna portsystem. Här finns p-platser i nytt garage för dig som har bil samt 3 minuter promenad till tunnelbana som tar dig till City på 20 minuter! Husbys lugnaste kvarter med flera förskolor och skolor i området samt nära till Husbybadet samt Husby centrum med flertalet matbutiker, apotek och restauranger.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Vikingen i Kista

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling