Logotyp av Fastighetsbyrån Kista
Logotyp av Fastighetsbyrån Kista

LOFOTENGATAN 16, Entréplan

Husby, Stockholms kommun

Visa på karta

1 475 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 698 kr/mån

Byggår
1974
Förening
HSB BRF Lofoten i Stockholm
Energiklass
D
Pris/m²
28 365 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkomna till denna fantastiskt fina 2:a! Här finner du ett fantastiskt stort vardagsrum med en inglasad balkong i sydväst där man kan avnjuta av solen under dygnets timmar och planlösning som ger bostaden en mycket trevlig social yta. Hushållsel ingår i avgiften och bostaden är belägen i ett populärt område med bara ett stenkast från Centrum, T-bana och bussar. Missa inte denna chans - varmt välkommen på visning! - Gavelläge - Stilren - Inre fond om 6 522kr - El, värme och varmvatten ingår i avgiften. - LED-spotlights och LED-slinga med 33 olika färger installerat. - Stambytt badrum - Normal skuldsätningsgrad ca 7 750kr/kvm Lägenheten erbjuder en rejäl social yta med utgång till den inglasade balkongen via vardagsrummet. Rymligt sovrum plats för dubbelsäng samt bra utrymme för annat tillhörande möblemang. En välkomnande hall med avhägningsmöjligheter, ett helkaklat stambytt badrum och ett snyggt traditionellt kök med med en köksö för 4-6 personer invid fönster. Genomgående fräscha ytskikt. Husby ligger i nordvästra Stockholm mellan Kista och Akalla. Centrumet bildades 1977 och här finns flera butiker, restauranger och servicemöjligheter med bibliotek och samlingssal. I Husby och närområdena finns mycket att göra och besöka: Järvafältets friluftsliv, sim- och sporthall samt Husbybadet med vattenrutschbanor och bubbelpool för lek och avslappning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende