Logotyp av Södermäklarna
Logotyp av Södermäklarna

Granövägen 57

Hovsjö, Södertälje kommun

Visa på karta

920 000 kr

990 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59 m²
    Avgift
    4 675 kr/mån
    Driftkostnad
    3 720 kr/år

Byggår
1974
Förening
Riksbyggen BRF Utsikten i Södertälje
Energiklass
E
Pris/m²
15 593 kr/m²
Uteplats
Hiss
Stilfull 2:a med rena radhuskänslan! Välkomna till denna ljusa 2:a med stilrent välutrustat kök - genomgående fräscha ytskikt samt två uteplatser med många soltimmar. Bostaden har en utmärkt planlösning med rymliga rum och erbjuder alla bekvämligheter för att bo bra och bekvämt. Hall med garderober, kök med matplats, helkaklat badrum med tvättmaskin, stort sovrum med garderober och ett rymligt vardagsrum. Till lägenheten hör ett källarförråd. Här bor ni i en välskött förening med endast ett stenkast bort finns förskola och matbutik samt nära gångavstånd till skolor, badplats, grönområden, Hovsjö centrum samt bussar som går till pendeltågstationen och Södertälje C. Missa inte detta tillfälle!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Södermäklarna

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Utsikten i Södertälje

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling