Logotyp av LF Fastighetsförmedling Växjö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Växjö

Olsbergsvägen 3D

Hovshaga, Växjö kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,1 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 918 kr/mån
    Driftkostnad
    5 196 kr/år

Byggår
2005
Förening
BRF Härden i Växjö
Pris/m²
20 240 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkomna till Olsbergsvägen 3D och denna välplanerad och renoverade 2:a på Hovshaga! Bostaden ligger belägen privat och insynsskyddat på andra våningen samtidigt som man har en egen uteplats och en mindre trädgårdstäppa i markplan. Riktigt härligt att kunna gå ut, grilla och ha det gott. I månadsavgiften ingår värme och vatten samt parkeringsplats. Planlösningen är genomtänkt och fördelas över ca 54 kvadrat. Här bjuds på ett härliga umgängesytor i ett stort och ljust vardagsrum med plats för både soffa, TV-möbel och matborsmöblemang. I anslutning till köket finns ett modernt och renoverat kök. Vidare finns här ett badrum utrusat med tvättmaskin och torktumlare samt ett rofyllt sovrum med fina förvaringsmöjligheter i en rejäl walk in closet. På grönskande och omtyckta Hovshaga bor du med närhet till mataffär, vårdcentral förskola, skola, och vacker natur. För den sportintresserade finns fotbollsplan, en omtyckt golfklubb och en ridklubb på cykelavstånd. Via cykelvägar och bussförbindelser tar du dig enkelt och smidig in till citykärnan. Varmt välkommen att kontakta mäklare Kim Gromer för visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Härden i Växjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling