Logotyp av Mäklare Bergstrand AB
Logotyp av Mäklare Bergstrand AB

Krusbärsvägen 14

Hovshaga, Växjö kommun

Visa på karta

1 490 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,1 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 920 kr/mån
    Driftkostnad
    15 564 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Tåget i Växjö
Energiklass
E
Pris/m²
24 792 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen hem till Krusbärsvägen 14 – en inbjudande och välplanerad bostad med det lilla extra! Här bor du bekvämt på markplan och njuter av en generös, stensatt uteplats i rakt söderläge. Perfekt för sköna dagar i solen, grillkvällar med vänner eller en lugn stund med kaffekoppen under markisen som ger skön skugga när solen står som högst. Lägenheten erbjuder ett fullutrustat kök med goda arbetsytor och förvaring, ett helkaklat badrum med både tvättmaskin och torktumlare, samt ett rogivande sovrum med bra förvaringsmöjligheter. Det luftiga vardagsrummet får ett härligt ljusinsläpp från söder och bjuder på direkt access till den privata uteplatsen – som enkelt blir en förlängning av ditt vardagsrum under sommarhalvåret. Här finns dessutom parkeringsplats som ingår, och ett praktiskt förråd som tillhör bostaden. Innergården är grön och barnvänlig med gemensamhetslokal, vilket skapar en trivsam och social atmosfär i området. Det här är en chans du inte vill missa – en perfekt kombination av bekvämlighet, trivsel och solsäkra dagar på din alldeles egna uteplats. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse till ansvarig mäklare!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Tåget i Växjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling