Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla
Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla

Motettvägen 6

Hovhult, Uddevalla kommun

Visa på karta

550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    70,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 968 kr/mån
    Driftkostnad
    480 kr/år

Byggår
1970
Förening
Riksbyggen BRF Kören i Uddevalla
Energiklass
E
Pris/m²
7 801 kr/m²
Premium
Balkong
Välkomna till Motettvägen och denna rymliga 2a om 70,5 kvm belägen på gavel med balkong i soliga söder. En ljus lägenhet på andra våningen med tilltalande planlösning i gott skick med stamrenoverat badrum från 2006. Det som skiljer denna bostad från övriga 2or är det extra förrådet som även kan används som exempelvis kontor. - Balkong i söderläge - Värme, VA, el, internet, tv & parkering ingår i avgiften (årlig avräkning på el) - Gym i föreningen - Snabbt tillträde för den som önskar Utöver detta är bostadsområdet lugnt och trivsamt med gemensamma ytor för både grill, boule, hobbyrum och gym. Dessutom finns övernattningslägenhet i samma trappuppgång. På Motettvägen bor du med nära promenadavstånd till kommunikationer, matbutik, pizzeria och skola. Kontakta ansvarig fastighetsmäklare Markus Malmqvist för mer information.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Kören i Uddevalla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling