Logotyp av HSB Göteborg
Logotyp av HSB Göteborg

Krogabäcksvägen 30

Hovås, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 765 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67,5 m²
    Avgift
    4 678 kr/mån

Förening
HSB BRF Fotografen i Göteborg
Energiklass
B
Pris/m²
55 778 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Erbjudande om två års avgiftsfritt på osålda lägenheter om 1-2 rok Här är erbjuds ett hem med en mycket välplanerad och genomtänkt planlösning, där sociala ytor och funktionella lösningar gör det enkelt att skapa ett hem att trivas i. Den öppna och luftiga disponeringen av lägenhetens 67,5 kvm bjuder in till umgänge och avkoppling. Med fönster i två väderstreck flödar ljuset genom bostaden, vilket ger en ljus och trevlig atmosfär. Lägenheten är lätt att möblera och erbjuder gott om plats för både vardagsliv och sociala tillställningar. Köket är hjärtat i hemmet, designat av Vedum med en elegant arbetsbänk i kompositsten och rikligt med förvaringsutrymmen. Den öppna ytan har en naturlig plats för ett matbord intill fönstret. Det rymliga och rofyllda sovrummet erbjuder skjutdörrsgarderober med gott om förvaringsutrymme utan att kompromissa med rummets stilrena känsla. Badrummet är modernt inrett med klinker och kakel i harmoniserande kulörer, vilket ger en enhetlig och lyxig känsla. Komfortgolvvärme ger en extra skön känsla under fötterna kyligare dagar och med tvättmaskin och torktumlare i badrummet är det enkelt att sköta vardagens bestyr. Den trevliga balkongen på 10,5 kvm är en förlängning av lägenhetens sociala ytor. Här har du plats för både sittgrupp och växter, och det blir den perfekta platsen för avkoppling, måltider i det fria eller att bara njuta av solen och den friska luften. Att bo i Nya Hovås innebär att du har allt du behöver inom räckhåll. Området erbjuder statspuls med ett brett utbud av restauranger, caféer, butiker och skolor - samtidigt som du har närhet till både havet och natursköna omgivningar. Med goda kommunikationer är det enkelt att ta sig till centrala Göteborg, samtidigt som du kan njuta av lugnet i ditt eget hem. I brf Fotografen finns ett välutrustat träningsrum, gemensamhetslokal och övernattningsdel för långväga gäster. Välkommen hem till din nya oas i Nya Hovås ett hem där du kan skapa minnen och njuta av livet!