Logotyp av Fastighetsbyrån Uppsala
Logotyp av Fastighetsbyrån Uppsala

S:t Olofsgatan 58B, VÅN 3 / 4

Höganäs, Uppsala kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    44,8 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 898 kr/mån
    Driftkostnad
    2 784 kr/år

Byggår
1936
Förening
BRF Aslög nr 4
Energiklass
E
Pris/m²
44 531 kr/m²
30-tals pärla - Modernt kök - Eget sovrum - Generös takhöjd och vackert original golv - Generöst ljusinsläpp - Fönster i två väderstreck - Vackra original detaljer - Mycket låg belåning i brf - Vinds- och källarförråd - Närhet till stationen, Vaksala torg, Kvarnen gallerian samt citypulsen - Äntligen kan vi presentera denna ljusa och välplanerade 30-tals pärla i vackra Höganäs! Bostaden erbjuder modernt kök, generös takhöjd och vackert original golv. Belägen högt upp i huset med fönster i två väderstreck får du även ett mycket generöst ljusinsläpp. Missa inte chansen, detta hem bör upplevas på plats! På S:t Olofsgatan 58B bor du i ett av Höganäs mest attraktiva lägen med närhet till allt samtidigt som du har Höganäsparken utanför husknuten. Från detta attraktiva cityläge har du bekvämt promenadavstånd till bland annat Uppsala resecentrum, Vaksala torg med Uppsala konsert och kongress, samt affärshuset Kvarnen med all tänkbar service. Runt hörnet finns många trevliga restauranger, butiker och träningsanläggningar. Varmt välkommen hem! Vänligen kontakta ansvarig mäklare Amir Ekbatani för mer information.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Aslög nr 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling