Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö

Serenadgatan 25

Högaholm, Malmö kommun

Visa på karta

945 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    4 av 17, hiss finns
    Avgift
    4 582 kr/mån

Byggår
1973
Förening
Riksbyggen BRF Malmöhus nr 23
Energiklass
F
Pris/m²
14 766 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till denna generösa och välplanerade 2-rumslägenhet på fjärde våningen i ett av Högaholms mest eftertraktade områden. Med sina 64 kvadratmeter erbjuder bostaden en rymlig och funktionell planlösning som passar både små familjer och par. Här bor du i en stabil förening med sund ekonomi, vilket ger dig trygghet och långsiktig säkerhet i ditt boende. Läget är perfekt för barnfamiljer med gröna områden och lekplatser inom räckhåll, samtidigt som du har stadens puls nära till hands. Kommunikationerna är utmärkta med närhet till både bussar och tåg, vilket underlättar pendling och gör det enkelt att nå Malmös centrum på nolltid. För den som uppskattar en lugn stund utomhus finns en härlig balkong där du kan njuta av morgonkaffet eller koppla av efter en lång dag. Serenadgatan är en plats där bekvämlighet och gemenskap går hand i hand, och detta hem väntar på att bli en del av ditt liv. Missa inte denna fantastiska möjlighet att förvärva en lägenhet som kombinerar komfort, funktionalitet och ett utmärkt läge. Flytta in och upplev allt vad Högaholm har att erbjuda!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Malmöhus nr 23

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling