Logotyp av HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Logotyp av HusmanHagberg Göteborg Hisingen

Lillekärr södra 206

Hisings Kärra, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 800 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 823 kr/mån
    Driftkostnad
    10 964 kr/år

Byggår
1979
Förening
Riksbyggen BRF Kärraterrassen
Energiklass
E
Pris/m²
28 800 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en ljus och trevlig tvåa på ca 62,5 kvm. Lägenheten är genomgående smakfullt inredd med stilrena materialval som skapar en hemtrevlig och tidlös känsla. Här får du ett hem med både komfort och personlighet. Köket är snyggt och praktiskt utformat med inbyggda vitvaror och en naturlig matplats som rymmer middagar och umgänge med vänner. För den som önskar går matplatsen även att göra om till ett extra sovrum. Badrummet renoverades 2024 och håller hög standard med moderna ytskikt, tvättmaskin och fokus på bekvämlighet. Från vardagsrummet når du den generösa balkongen i västerläge, där eftermiddags- och kvällssolen kan avnjutas i lugn och ro. På morgonen fylls bostaden av fint ljus från loftgången i öst, vilket ger en behaglig genomströmning av ljus hela dagen. Bostaden tillhör den stabila och välskötta föreningen Brf Kärraterassen, som ligger i ett trivsamt och lugnt område. Här har du nära till Kärra centrum med bland annat simhall, gym, sporthallar, apotek, frisör, restauranger, kvarterskrog, ICA Supermarket och till och med en godisbutik. Är du ute efter en lägenhet som kombinerar stil, funktion och ett riktigt bra läge? Då kan detta mycket väl vara ditt nästa hem.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Kärraterrassen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling