Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen
Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen

Lillekärr södra 168

Hisings Kärra, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 517 kr/mån
    Driftkostnad
    2 172 kr/år

Byggår
1974
Förening
Riksbyggen BRF Göteborgshus nr 38
Energiklass
E
Pris/m²
25 000 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkomna till ett trivsamt boende i ett lugnt och omtyckt område. Här bor du i en välplanerad genomgångstvåa med stor inglasad balkong i söderläge. Stora fönsterpartier i två väderstreck skapar ett härligt ljusflöde till lägenheten. Rymligt kök som erbjuder gott om arbetsytor och förvaring i skåp. Köksön blir en förlängning av köket och kan användas som såväl bänkyta som matbord. Det stora vardagsrummet har gott om plats att umgås. Här har man plats för både stor soffgrupp och matsalsmöbel. Härifrån nås balkongen som erbjuder många soltimmar och tack vare inglasning kan nyttjas under större delen av året. Sovrummet har plats för både dubbelsäng och tillhörande möblemang. Här finns också bra förvaringsmöjligheter i form av en stor skjutdörrsgarderob. Badrummet är stilrent och inrett med en praktisk tvättavdelning. Hushållsel ingår i avgiften. Här bor du i ett barnvänligt och lugnt område med bilfria innergårdar och fina lekplatser. Närhet till skola, mataffär, simhall, idrottshall och goda kommunikationer in till Göteborg.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Göteborgshus nr 38

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling