Logotyp av Mäklarbyrå Louise L
Logotyp av Mäklarbyrå Louise L

Herrgårdsvägen 1B

Hästö, Karlskrona kommun

Visa på karta

1 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    69,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 074 kr/mån
    Driftkostnad
    5 800 kr/år

Byggår
1967
Förening
Riksbyggen BRF Lanternan 1
Energiklass
F
Pris/m²
15 827 kr/m²
Premium
Välkommen till denna charmiga och välplanerade tvårumslägenhet, vackert belägen på Hästö. Här bor du med havet och naturen runt hörnet, i ett hem som genomsyras av ljus, trivsel och genomtänkta ytor, samtidigt som stadens utbud finns på bekvämt avstånd. Den välkomnande hallen erbjuder gott om plats för både avhängning och annan möblering, vilket skapar en trivsam entré. Köket är ljust och inbjudande, med en generös matplats framför stora fönster där du kan njuta av morgonkaffet till utsikten över grönska och hav. Vardagsrummet är luftigt och bjuder på gott om plats för en bekväm soffgrupp och social samvaro. Det rofyllda sovrummet är rymligt och erbjuder goda förvaringsmöjligheter. Badrummet är modernt och helkaklat med stilrena materialval och smart förvaring. Separat finns även ett praktiskt tvättrum med kombinerad tvättmaskin/torktumlare som ger extra bekvämlighet i vardagen. Hästö erbjuder det bästa av två världar, stillheten från hav och natur, samtidigt som du har stadens puls inom bekvämt räckhåll.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Lanternan 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling