Logotyp av Mäklarhuset Härnösand
Logotyp av Mäklarhuset Härnösand

Johan Nybergs Väg 14

Härnön - Johan Nybergs Väg, Härnösands kommun

Visa på karta

360 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    5 658 kr/mån
    Driftkostnad
    2 808 kr/år

Byggår
1952
Förening
HSB BRF Docenten i Härnösand
Energiklass
E
Pris/m²
5 902 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkomna till denna stilfulla tvåa på första våningen! Lägenheten är i ett genomgående renoverat skick med en genomtänkt planlösning och kvalitativa materialval. Gavelläget ger extra ljusinsläpp och bostaden erbjuder ett fullutrustat kök med tillhörande matplats, stort och ljust vardagsrum med utgång till balkongen i bästa söderläge, samt ett stort sovrum med generös förvaring. Duschrummet har kakel och klinker samt en egen tvättmaskin för smidig hantering av vardagstvätten. I lägenheten finns även en klädkammare samt tillhörande vindsförråd och matkällarförråd. Lägenheten ligger bekvämt på första våningen, endast en halvtrappa upp. Här bor du i en välskött förening med tillgång till lummig innergård, bastu, föreningslokal och flera tvättstugor. Området är lugnt och trivsamt med närhet till skolor, bussförbindelser, centrum och natursköna promenadstråk. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkontor

Guldhemmet 2021

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Docenten i Härnösand

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling