Logotyp av LF Fastighetsförmedling Hägersten
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Hägersten

Lotta Svärds Gränd 14

Hägersten, Stockholms kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    40 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 080 kr/mån
    Driftkostnad
    450 kr/år

Förening
BRF Mälarhöjdsparken 1
Pris/m²
64 875 kr/m²
Balkong
Hiss
- Fastighet ifrån 2012 - Låg avgift - Ingår Bredband och kabel-tv - Förråd - Uppvärmd Pool i föreningen - Balkong i söderläge I populära Fruängen, i en välskött fastighet från 2012, erbjuds denna trivsamma tvåa om ca 40 kvm. Genomgående öppen planlösning mellan kök och vardagsrum skapar rymd och sociala ytor. Från balkongen i söderläge får du sol hela dagen samt utsikt mot föreningens välskötta innergård och poolområde som ger härlig utomlandskänsla — perfekt för lata sommardagar och trevliga grillkvällar. Interiör Ljus färgsättning med vita väggar och 3-stav ekparkett (klinker i hall). Stilrent kök med vita släta luckor, ugn med häll, kyl/frys och diskmaskin. Helkaklat badrum med vitt kakel, svart klinkergolv med golvvärme samt tvätt- och torktumlare. Förening & service Föreningen erbjuder en attraktiv innergård med pool, loungehörna och grillplats samt närhet till gym (STC i huset). Området kring Fruängen C har gott om service: mataffärer, Systembolaget, restauranger, caféer, delikatessbutiker som Erssons Fisk & Deli och chokladbutiken Handgjort Stockholm. Kommunikationer Mycket goda kommunikationer: busslinjer precis utanför som bland annat trafikerar Kungens Kurva och Älvsjö. Kort promenad till Fruängen centrum med röd tunnelbanelinje — cirka 15 min till T-centralen. Nattbuss 192 trafikerar sträckan T-centralen–Fruängen när tunnelbanan inte går. En perfekt första bostad eller citynära pendlarboende — varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende