Logotyp av Properties & Partners Borlänge
Logotyp av Properties & Partners Borlänge

Hagavägen 45

Hagalund, Borlänge kommun

Visa på karta

1 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    66,5 m²
    Våning
    1
    Avgift
    4 392 kr/mån
    Driftkostnad
    5 988 kr/år

Byggår
1968
Förening
Riksbyggen BRF Borlängehus nr 7
Energiklass
D
Pris/m²
16 541 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Hagavägen! Ljus fin och rymlig tvåa på första våningen i ett ett mycket bra skick. Stor nybyggd inglasad balkong. Rymligt renoverat kök. Enhetliga ekparkettgolv i alla torrutrymmen. I månadsavgiften ingår även fiber. Välskött Riksbyggen-förening. Centralt läge med närhet till centrum, tågstationen, Kupolen och alla bekvämligheter.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Borlängehus nr 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling