Logotyp av Properties & Partners Borlänge
Logotyp av Properties & Partners Borlänge

Hagavägen 40

Hagalund, Borlänge kommun

Visa på karta

975 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52 m²
    Våning
    1 av 3
    Avgift
    3 674 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1958
Förening
Riksbyggen BRF Borlängehus nr 3
Energiklass
D
Pris/m²
18 750 kr/m²
Välkommen till Hagavägen! Fin charmig tvåa med en mycket stor inglasad balkong. Bostaden ligger bekvämt endast en halv trappa upp och har en trivsam planlösning. Väggar och tak målades om 2022. Badrum med kakel/klinker. Enhetliga golv i hall, kök och sovrum. Välskött Riksbyggen-förening där bredband via Telia ingår i månadsavgiften. Centralt läge mitt på Hagalund med närhet till centrum, Kupolen och det mesta stan har att erbjuda.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Borlängehus nr 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling