1/21

595 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
47 m²
Våning
2 av 3, hiss finns ej
Avgift
5 556 kr/mån
Driftkostnad
4 200 kr/år
Byggår
1945
Förening
HSB BRF Berghaga i Västerås
Pris/m²
12 660 kr/m²
Antal besök
191
Premium
Balkong
Välkomna till populära Haga och denna trevliga och fina tvåa om 47 kvadratmeter. Genomgående stilrena ytskikt och fina ljusinsläpp. Lägenheten är trevligt belägen med utsikt mot skogsdunge. I bostaden finner ni en hall med goda avhängningsytor och förvaring i garderober. Välplanerat kök med plats för mindre matbord och stolar. Lättmöblerat vardagsrum med plats för soffgrupp och matgrupp. Utgång till balkong med mysigt läge och vy mot skogsdunge. Helkaklat badrum med dusch. Rymligt sovrum med fönster mot innergård.
I avgiften till föreningen ingår bland annat internet och bostadsrättstilläggsförsäkring. Till lägenheten tillhör ett vindsförråd och ett källarförråd. Inom föreningen finns även tvättstuga och hobbyrum. Trivsamt och lugnt område med närhet till sjukhuset, Finnslätten och Västerås City.
Bostaden är ute som snart till salu. Vill ni ha en visning är ni varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare!
Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”