Logotyp av Bostad Västerås
Logotyp av Bostad Västerås

Haga parkgata 15D

Haga, Västerås kommun

Visa på karta

950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 634 kr/mån
    Driftkostnad
    13 380 kr/år

Byggår
1946
Förening
BRF Haga Dunge
Energiklass
E
Pris/m²
17 593 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till denna mysiga 2:a med hörnläge om 54 kvm med balkong på Haga! Här erbjuds en ljus och trevlig lägenhet med ett stambytt badrum från 2021. Här välkomnas du av en stor och ljus hall med bra avhängningsmöjligheter och klädkammare i anslutning. Stamrenoverat badrum från 2021 med klinkergolv och vitkaklade väggar. Från hallen till vänster finner du det ljusa och rofyllda sovrummet med fönster i två väderstreck. Trevligt och välplanerat köket med plats för matbord vid fönster. Vardagsrummet är stort och rymligt med plats för både soffgrupp och matsalsbord. Från vardagsrummet hittar du ut till en mysig och rymlig balkong i härligt sydvästläge med eftermiddag/kvällssol och utsikt mot lummig och grönskande parkmiljö. Närhet till mataffär, grönområden samt busshållplats. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Bostad Västerås

Räkna på ditt nya boende

BRF Haga Dunge

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling