Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Tivolivägen 26

Haga, Sundsvalls kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    66,8 m²
    Våning
    -1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 900 kr/mån
    Driftkostnad
    2 316 kr/år

Byggår
1950
Förening
BRF Jungmannen
Energiklass
E
Pris/m²
20 883 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna charmiga och välplanerade tvåa med gavelläge i lugna och eftertraktade Haga, ett område som kombinerar trivsam småstadskänsla med närhet till Sundsvalls stadskärna. Här bor du med promenadavstånd till city, samtidigt som du har grönområden och natursköna Norra berget runt hörnet. Ljus och atmosfär Lägenheten präglas av ett fantastiskt ljusinsläpp som flödar genom bostadens rum och skapar en härlig känsla av rymd. När kvällen kommer bjuder den mysiga eldstaden på värme och atmosfär, vilket gör hemmet lika inbjudande under dygnets alla timmar, perfekt för både vardag och avkopplande stunder. Köket Köket är praktiskt planerat med goda arbetsytor och förvaringsmöjligheter. Här finns plats för både matlagning och umgänge. Diskmaskinen underlättar vardagen och gör köket funktionellt för dagens behov. Sovrummet Det välplanerade sovrummet erbjuder goda förvaringsmöjligheter och flexibilitet. Här finns plats för både dubbelsäng och skrivbord eller extra garderober – perfekt för dig som vill kombinera vila med arbetsyta eller skapa ännu mer förvaring. Badrummet Badrummet är fräscht och genomtänkt med fina materialval. Här finns badkar för avkopplande stunder, golvvärme som ger extra komfort och en praktisk handdukstork. Det är en plats som förenar funktion med vardagslyx. Området Haga är ett lugnt och populärt område som uppskattas av många för sin närhet till både stadens puls och naturens lugn. Här finns allt du behöver för en bekväm vardag: förskola, skola, gymnasium, livsmedelsbutik, frisörsalong och sjukhus. Samtidigt når du stadskärnan på bara några minuter till fots, vilket gör läget optimalt för både arbete, studier och fritid. Detta är ett hem som kombinerar ljus, trivsel och praktiska lösningar med ett attraktivt läge. En bostad som passar lika bra för den som söker sitt första hem som för den som vill bo bekvämt nära stadens utbud men ändå ha lugnet runt hörnet. Välkommen på visning!