Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Strömgatan 61

Haga, Sundsvalls kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 675 kr/mån

Förening
BRF Haren 7
Energiklass
C
Pris/m²
20 203 kr/m²
Premium
Uteplats
Ljus och rymlig tvåa med uteplats – ett hem att trivas i! Välkommen till denna underbara tvåa om generösa 74 kvm – perfekt för dig som söker både rymd, ljus och en social planlösning! Här bor du i ett hem som kombinerar stil, komfort och funktion på bästa sätt. Det stora och öppna köket bjuder in till både vardagsmiddag och firande. Med gott om arbetsyta, bra förvaring och plats för ett rejält matbord blir köket snabbt hemmets naturliga samlingspunkt. Det ljusa vardagsrummet har stora fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus. Härifrån nås även den trivsamma uteplatsen – en perfekt förlängning av vardagsrummet under sommarhalvåret där du kan njuta av eftermiddagssolen. Sovrummet är rofyllt och erbjuder gott om plats för både dubbelsäng och förvaring. Det helkaklade badrummet håller hög standard och är utrustat med moderna bekvämligheter för en smidig vardag. Lägenheten ligger bekvämt en halvtrappa upp – en perfekt kombination av avskildhet och tillgänglighet. Här bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till service, kommunikationer och grönområden. Ett hem att längta till – varje dag! Varmt välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Haren 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling