Logotyp av Askengren Fastighetsmäklare
Logotyp av Askengren Fastighetsmäklare

Nedre Långgatan 19, Lgh 1101

Grebbestad, Tanums kommun

Visa på karta

3 300 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns
    Avgift
    4 485 kr/mån
    Driftkostnad
    7 200 kr/år

Byggår
1991
Förening
BRF Ostronet
Energiklass
G
Pris/m²
54 098 kr/m²
Premium
Hiss
Välkomna till Nedre Långgatan 19 och denna centralt belägna lägenhet i Grebbestad. Här vaknar du upp till ett härlig havsnära läge, bästa söderläge och gångavstånd till allt som Grebbestad har att erbjuda. Bostaden erbjuder 61m² fördelat över 2 rum och kök med altandörr i glas som leder mot balkongen med soligt söderläge och utsikt mot hamnen. Lägenheten är modernt inredd med genomgående hög standard med Ekgolv från Kährs, HTH kök med integrerad vinkyl samt smakfullt inrett badrum med duschvägg i industriglas. Bostaden passar lika bra som fritidsboende- eller som permanentbostad. Till lägenheten följer ett förråd om ca 5 m2. Båtplats i hamnen utanför går att ansöka om hos kommunen alternativt hyra privat. I avgiften ingår den fasta kostnaden för kommunalt VA, sophämtning, fiber med Telias baspaket, uppvärmning samt förråd. Utöver avgiften tillkommer kostnad för hushålls el. Läget är oslagbart med en perfekt kombination av hav, natur, service och goda kommunikationer, med Grebbestads hela utbud av restauranger, affärer, nöjen och den bohuslänska naturen alldeles runt husknuten. För mer information vänligen kontakta ansvarig mäklare Lotta Långström på Askengren i Grebbestad!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Ostronet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling