Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Lovisagatan 27B

Gräshagen, Jönköpings kommun

Visa på karta

1 645 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 477 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1948
Förening
BRF Näktergalen 4
Energiklass
F
Pris/m²
30 183 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Lovisagatan 27B – en ljus och trivsam lägenhet där stadens puls möter naturens lugn. Här bor du på andra våningen med ett härligt ljusinsläpp från två väderstreck och en genomtänkt planlösning som passar såväl paret som singelhushållet eller studenten. Bostaden erbjuder en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matbord – perfekt för middagar med vänner eller lugna hemmakvällar. Det stambytta badrummet ger en modern och trygg känsla, och i hallen finns praktisk klädkammare som underlättar vardagen. Sovrummet rymmer enkelt en större dubbelsäng och erbjuder en rofylld plats att landa på. Balkongen som nås från den sociala ytan blir snabbt en favoritplats – här njuter du av solen större delen av dagen och skapar ett extra rum att använda från tidig vår till sen höst. En perfekt plats för morgonkaffet, eftermiddagsläsning eller en avkopplande kväll. Läget är svårslaget - Du bor med naturen runt knuten, Ica-butik ett stenkast från lägenheten. Detta som du samtidigt har smidig access till Jönköpings centrum och högskolan via goda kommunikationer från närliggande busshållplats. Föreningen är stabil och månadsavgiften attraktiv, där det mesta ingår – något som ger en trygg och förutsägbar boendekostnad. Ett hem att trivas i – varmt välkommen att upptäcka det på plats!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025