Logotyp av BoKlok Housing AB
Logotyp av BoKlok Housing AB

BoKlok Lavendeln

Gråbo, Lerums kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    2, hiss finns ej
    Avgift
    3 850 kr/mån
    Driftkostnad
    7 260 kr/år

Förening
BRF BoKlok Lavendeln
Energiklass
C
Pris/m²
30 818 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Välkommen hem till en klokt planerad lägenhet på två rum och kök i BoKlok Lavendeln - andra etappen i vårt nya bostadsområde i naturnära Bäckamaden i Gråbo. Denna välplanerade lägenhet på två rum och kök ger dig ett bekvämt boende. I entrén har du ett förråd med gott om plats för förvaring från golv till tak. Det stora badrummet har bekvämligheter som handdukstork, tvättmaskin och det är förberett för torktumlare. Köket med inredning från IKEA har rostfria vitvaror, bra arbetsytor och är utrustat med diskmaskin. Här finns det plats för middag med vänner och den öppna planlösningen mot vardagsrummet ger både rymd och ljus. Från vardagsrummet når du den härliga söderbalkongen med plats för avkoppling de varmare årstiderna. I sovrummet kan du inreda med dubbelsäng, byrå och ett skrivbord om du så vill. I den här tvåan får det plats för mycket! Bäckamaden ligger naturskönt i lilla, lantnära Gråbo intill gamla skogar och med närhet till över tvåhundra sjöar, vilket ger ett rikt utbud av olika naturupplevelser och fritidsaktiviteter. Tack vare flertalet förskolor och skola samt sporthall och vårdcentral i direkta närområdet, underlättas vardagslogistiken. Med Gråbos lilla centrum ett stenkast bort, Lerums lite större serviceutbud bara åtta kilometer bort och Göteborg eller Alingsås på vardera en halvtimmes bussavstånd, har du allt du behöver inom bekvämt räckhåll. Välkommen på säljstarten den 10 maj!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja