Logotyp av Fastighetsbyrån Götene
Logotyp av Fastighetsbyrån Götene

Vikingagatan 9C

Götene Tätort, Götene kommun

Visa på karta

175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    64,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 167 kr/mån
    Driftkostnad
    5 800 kr/år

Byggår
1970
Förening
BRF Götene Fritid
Energiklass
D
Pris/m²
2 713 kr/m²
Trevlig lägenhet på våning 1 av 3 om 2 rum och kök. Närhet till skola F-9 och gångavstånd till centrum där ett större serviceutbud finns med både mataffärer, bio och apotek mm. Lägenheten om 64,5 kvm har en bra planlösning med hall, badrum, sovrum med utgång till altan, stort vardagsrum samt kök med plats för matgrupp vid fönster. Till lägenheten finns ett förråd och en bokningsbar tvättstuga. Porttelefon för ökad säkerhet. Fiber finns.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Götene Fritid

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling