Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Väster
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Väster

Valthornsgatan 6

Göteborgs kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    61 m²
    Våning
    7 av 16, hiss finns
    Avgift
    4 420 kr/mån
    Driftkostnad
    4 980 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Sjöstjärnan i Västra Frölunda
Energiklass
B
Pris/m²
40 902 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Här ges en unik chans att förvärva den perfekta tvåa som imponerar med sin smarta planlösning, vilket gör den både lättmöblerad och lätt att inreda. Med en generös boyta på 61 kvadratmeter fördelad på två rum och kök, skapas öppna och trivsamma ytor där det finns gott om plats för umgänge med nära och kära. Detta moderna hem erbjuder alla bekvämligheter du kan önska dig. Den stora ljusa inglasade balkongen, med sina 12 kvadratmeter, är en pärla som höjer livskvaliteten för de boende på våning 7. Här kan du avnjuta underbara kvällar i trevligt sällskap, vare sig det är med familj eller vänner. Beläget med torget som närmsta granne och med närhet till både salta bad och Göteborgs citykärna, är detta verkligen ett attraktivt läge. Det här boendet är inte bara modernt och fräscht utan passar också perfekt för människor i alla åldrar. Med närhet till både bekvämligheter och nöjen är detta en plats där du kommer trivas. Välkommen till ett nytt och bekvämt boende där livet kan avnjutas i fulla drag!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Sjöstjärnan i Västra Frölunda

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling