Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Skillnadsgatan 58A

Göteborg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    49 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    4 015 kr/mån

Förening
BRF Skillnadsgatan 58
Pris/m²
57 041 kr/m²
Premium
Välkommen till Skillnadsgatan 58 och denna fantastiska tvårummare som ligger allra jämt upp i huset, där himlen känns nära och ljuset dansar in genom fönstren från morgon till kväll. Här möts du av en bostad som utstrålar både elegans och hemtrevnad, med en planlösning som bjuder in till såväl stilla vardagskvällar som sociala stunder i goda vänners lag. Den generösa takhöjden och det genomgående ljusflödet skapar en luftig och inspirerande atmosfär, medan de välvalda materialen ger en varm och stilren känsla. Här finns plats för både det lilla extra i vardagen och de större ögonblicken i livet, allt inramat av en omgivning som gör boendet ännu mer speciellt. Läget på Skillnadsgatan är svårt att överträffa – här bor du i ett område som andas liv och charm, med närhet till stadens puls samtidigt som lugnet alltid är nära. Oavsett om du vill strosa genom mysiga kvarter, njuta av grönska i parker eller ta del av stadens rika utbud av caféer, butiker och restauranger har du allt detta precis utanför dörren. Som boende blir du också en del av en välmående förening med stabil ekonomi och ett gott rykte, något som ger trygghet för framtiden och gör att du kan fokusera på att helt och fullt njuta av ditt nya hem. Det här är en bostad för dig som söker något mer än bara en lägenhet – ett hem som fångar drömmen om det perfekta stadslivet, där ljuset, läget och känslan samspelar i en oslagbar helhet.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Skillnadsgatan 58