Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Gävle
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Gävle

Femte Tvärgatan 20

Gävle, Gävle kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67,5 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    3 740 kr/mån

Byggår
1973
Förening
BRF Torpet
Energiklass
E
Pris/m²
23 630 kr/m²
Premium
Hiss
Smakfullt renoverad! Lägenhet i absolut toppklass där moderna färg och designval möter funktionalitet och estetik. Här bor du i ett väl omhändertaget boende med trevligt gavelläge. Lägenheten bjuder på öppna ytor och ett trevligt ljusinsläpp genom de stora fönsterpartierna ut mot balkongen, vilket skapar en harmonisk atmosfär som känns lika inbjudande som inspirerande. Köket och matplatsen med stilrena linjer och sobra färgval. Här finns gott om arbetsytor som bjuder in till både matlagning och umgänge. Det fina gavelläget gör att lägenheten får ett trevligt fönster i söderläge utan insyn. Lägenheten har även en rymlig balkong i västläge, vilket fångar upp den trevliga em/kvällssolen. Rogivande sovrum. som nås både från vardagsrum och kök. Helkaklat badrum. Lägenhet som måste upplevas på plats! - Unikt gavelläge med extra fönster mot söder - Fina färg och materialval - Härlig rymd - Underbara ljusflöden - Stabil, trygg och barnvänlig förening Här bor man i lugna kvarter med närhet till bussar, affärer och promenadstråk längs Gavleån. Det är 10-15 minuters promenad till Centralstationen. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Torpet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling