Logotyp av Alicia Edelman Gärdet/Hjorthagen
Logotyp av Alicia Edelman Gärdet/Hjorthagen

Rindögatan 28

Gärdet, Stockholms kommun

Visa på karta

3 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    38 m²
    Våning
    -1 av 5, hiss finns
    Avgift
    2 850 kr/mån
    Driftkostnad
    5 000 kr/år

Byggår
1938
Förening
BRF Verkstadsklubben 11
Energiklass
F
Pris/m²
99 868 kr/m²
Premium
Hiss
Välkomna till denna perfekta tvåa på populära Rindögatan! Här erbjuds ett boende som varvar moderna inslag med tidstypisk funkischarm när den är som bäst. Vackra originalgolv i fiskbensparkett, fina fönsterbrädor, bevarade skjutdörrar samt ursprunglig planlösning från byggåret präglar bostaden. Stilrent kök med diskmaskin, helkaklat badrum och ett separat sovrum. Här finns även goda sällskapsytor i vardagsrummet för bjudningar med nära och kära. Föreningen har en solid ekonomi, äger marken och har flertalet lokaler för uthyrning som genererar extra intäkter till föreningens kassa. Välkomna att längta hem till ert nästa drömhem.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkontor

Guldhemmet 2022

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Verkstadsklubben 11

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling