Logotyp av Fastighetsbyrån Gamlestaden
Logotyp av Fastighetsbyrån Gamlestaden

Måns Bryntessonsgatan 17B

Gamlestaden, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 780 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    51 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 592 kr/mån
    Driftkostnad
    4 774 kr/år

Byggår
1949
Förening
HSB:s BRF Lödöse i Göteborg
Energiklass
E
Pris/m²
34 902 kr/m²
Premium
Välkommen till ett trivsamt och smart planerat hem med ett lugnt, naturskönt och behagligt läge. Bostaden präglas av ljusa ytor och ett fint ljusflöde som ger en öppen och inbjudande känsla. Det generösa vardagsrummet erbjuder gott om plats för umgänge och har direkt access till en inglasad balkong som kan nyttjas under stora delar av året. Köket är funktionellt utformat med bra arbetsytor, stilren inredning och utrustat med diskmaskin för en smidig vardag. Här bor du nära grönområden, mysiga promenadstråk och ett rikt utbud av service och restauranger. Kvibergs multisportarena ligger bara ett stenkast bort, och från Gamlestadens torg tar du dig enkelt vidare med fantastiska kommunikationer till centrala Göteborg. Ett hem som kombinerar bekvämlighet med ett oslagbart läge!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB:s BRF Lödöse i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling