Logotyp av HusmanHagberg Karlskrona
Logotyp av HusmanHagberg Karlskrona

Jungmansgatan 1C

Galgamarken, Karlskrona kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 471 kr/mån
    Driftkostnad
    10 476 kr/år

Byggår
1944
Förening
Riksbyggen BRF Karlskronahus 2
Energiklass
E
Pris/m²
17 442 kr/m²
Premium
Balkong
Inflyttningsklar! Morgonljuset strömmar in genom fönstren, och på balkongen i söderläge väntar dagens första kaffekopp. Här bor du i en tvåa på 43 kvm där varje detalj är genomtänkt – perfekt för dig som söker ett stilrent och bekvämt boende med närhet till både stad och natur. Nuvarande ägare har valt att öppna upp planlösningen och skapa en modern, social yta där kök och vardagsrum smälter samman. Den centralt placerade köksön fungerar både som matplats och en naturlig mittpunkt för vardagen. Det ursprungliga vardagsrummet har gjorts om till ett rymligt sovrum med plats för förvaring och arbetsyta – härifrån nås även balkongen med härligt söderläge. Vill du återgå till den ursprungliga planlösningen är det enkelt att göra. Läget är svårslaget: ett stenkast från Blekinge Tekniska Högskola och med fem minuters promenad till Bergåsa station, där tågen tar dig vidare till Malmö, Köpenhamn och Emmaboda. I närheten hittar du sjukhuset, fina grönområden som Västra Mark och badplatsen vid Studentviken. Till Karlskrona centrum cyklar du på ca 2 km, eller tar en av de många busslinjerna.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Karlskronahus 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling