Logotyp av Fastighetsbyrån Värmdö
Logotyp av Fastighetsbyrån Värmdö

Odelbergs väg 8

Farsta Slottsvik, Värmdö kommun

Visa på karta

2 650 000 kr

2 895 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    43,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 272 kr/mån
    Driftkostnad
    9 982 kr/år

Byggår
2004
Förening
BRF Elkvarn
Energiklass
E
Pris/m²
60 920 kr/m²
Uteplats
Hiss
Unik tvåa med inglasad uteplats och egen entré på första parkett i Gustavsbergs hamn! Välkommen till ett boende utöver det vanliga, en stilfull och ljus tvåa med egen ingång och inglasad uteplats i absolut toppläge i populära Gustavsbergs hamn. Här bor du bokstavligen på första parkett med havet, småbåtshamnen och det levande hamnstråket precis utanför dörren. Bostaden erbjuder en öppen och social planlösning där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt. De generösa fönsterpartierna släpper in rikligt med ljus och skapar en luftig känsla genom hela bostaden. Från vardagsrummet nås den inglasade uteplatsen som blir en förlängning av bostaden och som kan nyttjas stora delar av året i skyddat läge omfamnad av en grönskande häck, perfekt för både odling, fika eller grillmiddag med vänner i kvällssolen. Sovrummet är rofyllt och välplanerat med plats för dubbelsäng. Badrummet är generöst och funktionellt med tvättmöjligheter och arbetsbänk. Den genomtänkta planlösningen gör bostaden både lättmöblerad och trivsam. Läget i Gustavsbergs hamn är svårslaget. Utanför dörren väntar vackra promenadstråk längs vattnet, småbåtshamn och ett rikt utbud av restauranger, caféer och sommaraktiviteter som minigolf och glassbarer. Här kombineras semesterkänsla med bekväm vardag året runt. Detta är ett hem för dig som söker något unikt med närhet till havet, liv och rörelse men samtidigt vill ha ett lugnt och privat boende med egen entré och uteplats i kvällssolen i en populär förening. Varmt välkommen!