Logotyp av Bjurfors Uppsala
Logotyp av Bjurfors Uppsala

Vaksalagatan 43

Fålhagen, Uppsala kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    31,9 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    2 232 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1952
Förening
BRF Ringen
Energiklass
E
Pris/m²
59 404 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Vaksalagatan 43 – en smart planerad lägenhet som fungerar som en tvåa och dessutom bjuder på en härlig balkong i kvällssol! Här bor du i ett hem som är både väl omhändertaget och genomtänkt, där varje kvadratmeter gör nytta. På Vaksalagatan 43 bor du med ett centralt läge i attraktiva kvarter med närhet till allt staden har att erbjuda! Med ett bekvämt gångavstånd når du centralstationen för pendling via buss eller tåg samt Uppsalas stadskärna med stort utbud av shopping och restauranger. I närområdet finns också affärshuset Kvarnen med bl.a. mataffär, apotek, systembolag och restauranger samt Vaksala torg med sin genuina torgmiljö med handel och marknader samt Uppsala konsert och kongress. i närheten finns också flertalet gym. Bostaden har en ljus och luftig känsla tack vare sina fräscha ytskikt och det fina ljusinsläppet. Förvaringsmöjligheterna är mycket goda och i det fräscha badrummet finns även en egen tvättmaskin. Planlösningen består av en inbjudande hall som övergår i en praktisk köksdel med diskmaskin, ett vardagsrum med stort fönsterparti och utgång till balkongen, samt ett separat sovrum med plats för en större säng och platsbyggd garderob. Till lägenheten hör även två förråd. Ett på vinden och ett i källaren. I källaren finns även en tvättstuga samt cykelförråd. I dagsläget är det dessutom ingen kö till parkeringsplats. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025